Logopeda dziecięcy. Logopeda autyzm

Terapia logopedyczna dla dzieci z autyzmem

Zaburzenia ze spektrum autyzmu nie są wcale takie rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Właściwe zdiagnozowanie autyzmu u dziecka wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Prezentowane objawy często nie są oczywiste.

Logopeda dziecięcy

Logopeda dziecięcy zajmuje się również dziećmi autystycznymi

Autyzm jest zaburzeniem, które jeszcze do niedawna stanowiło dla specjalistów nie lada zagadkę. Wydawałoby się, że o tej chorobie wiemy już całkiem sporo, wciąż jednak jest to kropla w morzu. Dzieci cierpiące na autyzm funkcjonują w różny sposób w zależności od stopnia głębokości zaburzenia.

Nie ulega wątpliwości, że osoby cierpiące na autyzm wymagają długoletniej i wszechstronnej terapii. Pacjentom z autyzmem pomoże wykwalifikowany psycholog, terapeuta integracji sensorycznej oraz logopeda dziecięcy. Logopeda specjalizuje się w terapii zaburzeń mowy, które często występują w przypadku autyzmu.

Logopeda dziecięcy

Dzieci, u których zdiagnozowano autyzm, często nie mówią wcale lub wypowiadają pojedyncze słowa. Jednym z objawów osiowych autyzmu są zaburzenia komunikacji z otoczeniem. W wielu przypadkach może pomóc wykwalifikowany logopeda Autyzm to zaburzenie, którego przyczyna nie jest jeszcze do końca znana.

Przypuszcza się, że za chorobę odpowiadają liczne nieprawidłowości w układzie nerwowym. Poszczególne obszary mózgu nie komunikują się ze sobą w sposób prawidłowy. Uszkodzony jest obszar mózgu odpowiedzialny za rozpoznawanie twarzy. Dlatego też osoby z autyzmem często w ogóle nie zwracają uwagi na innych ludzi. Znacznie bardziej są zainteresowane przedmiotami. Ponadto też osoby z autyzmem mają problem z przyjęciem perspektywy drugiej osoby. Jest to niezwykle ważna umiejętność, którą w określonym wieku nabywa każdy człowiek.

Logopeda dziecięcy

 

Profesjonalnie przeprowadzona terapia psychologiczna i logopedyczna z pewnością poprawi funkcjonowanie osoby z autyzmem.

Dzieci cierpiące na autyzm często mają zaburzenia mowy. Niektóre dzieci nie mówią wcale, inne wypowiadają pojedyncze słowa. W takiej sytuacji warto zgłosić się do logopedy dziecięcego, który przeprowadzi profesjonalną terapię logopedyczną.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *